Fotogalerie

Odkaz facebook

Jak vybrat šaty

Jak vybrat šaty  

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT SVATEBNÍ ŠATY

To, že šaty dělají člověka je stará pravda, a u svatebních šatů to platí dvojnásob, protože každá z nás si chce ten svůj DEN užít a alespoň jednou v životě být tou nejkrásnější.

Až najdete ten svůj den v diáři a najdete to nejkrásnější místo pro své "ANO", je nejlepší čas sebrat odvahu a překročit práh svatebního salonu. Pokud se nenajde nikdo, kdo by ten práh překročil společně s Vámi a stal se na pár chvil (hodin) Vaším poradcem, nevadí. Svěřte se s klidnou hlavou do rukou profesionálů. V každém dobrém svatebním salonu je tým odborně zaškolených asistentek, které Vám zaručeně poradí. Snažte se jim svěřit svou představu, jak a kde se bude svatba odehrávat a jaké služby očekáváte. Nezalekněte se hromady věcí, které je třeba zařídit a začněte krok za krokem: první - výběr svatebních šatů. K výběru těch správných dojdete pomalu metodou pokus-omyl přes hromadu vyzkoušených šatů. Nechte se přemluvit a zkoušejte i modely, které Vás na ramínku vůbec neoslovily. Bez Vás totiž nemají tvar ani duši a teprve s Vámi ožijí.

A jak ty správné svatební šaty poznáte? Jednoduše. Trochu Vás píchne u srdíčka, mamince se orosí oči a najednou budete mít pocit, že.... teď už to může celé vypuknout.

Tip pro Vás: hit letošní sezóny je BÍLÁ.

Pokud pomýšlíte, že si pořídíte do svého šatníku nové společenské šaty, nebo máte v plánu velkou životní událost, jakou je svatba a chcete si zapůjčit svatební šaty, tak jsme tu právě včas s naší radou.

Jak nejvhodněji vybrat svatební šaty společenské šaty pro jednotlivé typy postav?

Každý z nás žen jsme originál, máme jiný typ postavy, jinou barvu vlasů, jinou barvu očí,… My všichni si zasloužíme vypadat úžasně ba přímo skvěle. K tomu všemu je zapotřebí individuální přístup a péče. V našem salonu se o Vás postaráme tak, abyste odcházela spokojená a společenskou příležitost si tak užila ve svatebních nebo společenských šatech jak se patří.

Svatební šaty nebo společenské šaty pro typ postavy "X"

Postava typu X má vyvážené boky v poměru s poprsím a k tomu úměrný pas. Tento pas nemusí mít zrovna 60 cm, ale může se také jednat o plnoštíhlou dámu, která má sice všude nějaké deko navíc, ale jako celek působí velice harmonicky. vám, kdo máte postavu typu X, můžeme závidět. Pokud budete vybírat svatební šatyspolečenské šaty nebo společenský kostýmek, dbejte, aby váš pas byl zvýrazněn – páskem, projmutím…. Společenské šaty volte polopřiléhavé. Vyhýbejte se volným dlouhým trikům.

Doporučujeme společenské šaty pásat páskem nebo zdůraznit siluetu jinak. Při projmutí společenských šatů čisvatebních šatů v pase zeštíhlíme postavu a zdůrazníme ženskost. Postava typu X je hodně o ženskosti. Pro tento typ postavy jsou také vhodné společenské šatyči svatební šaty střihu princesového.

Lehce přiléhavý model, který zdůrazňuje pas působí velice elegantně. Můžete také vyzkoušet společenské šatynebo svatební šaty, které jsou přestřižené v pase. Takovéto šaty žádají zdůraznit pas nějakým doplňkem. Sukně může být různě řešená – i zvonová, pokud je zvonový střih nasazený pod pasem a ze splývavého materiálu. Nejoblíbenější délka u společenských šatů je pod koleno a kousek nad koleno. Společenské šaty by neměly být příliš upnuté přes stehna. Sukně „akorát“ by se nám neměla příliš vyhrnovat nad kolena. Vyměňte si šaty raději za větší. Pokud si vyberete pro společenskou událost kalhotový kostým místo společenských šatů, zvolte splývavé materiály opatřené vysokými rozparky.

Jaké barvy společenských šatů se nejvíce hodí pro tento typ postavy?

Elegantně budete vypadat jenom v jednobarevně laděných barvách.

U vhodně zvoleného střihu se ani vy, kteří máte nějaké deko navíc nebojte svatebních šatů v barvě bílé nebo smetanové. Nevybírejte si svatební šaty, které jsou přestřižené pod prsy a nabírané. Tento typ svatebních šatůVám lichotit nebude.

Svatební šaty nebo společenské šaty pro typ postavy "HRUŠKA"

Vy, kteří máte postavu typu hrušky, nebojte se, určitě si společenské šaty ale i svatební šaty vyberete…

Postava typu HRUŠKY je nejrozšířenější typ ženské figury, který charakterizují širší boky, kulatý zadeček a plnější stehna. Někdy se lze ke tvaru hrušky či trojúhelníku dopracovat věkem, kdy se přibírají kila, zejména po menopauze.

Plnější tvary dolních partií trochu potlačíte, pokud přitáhnete zrak okolí k horní polovině těla. Při výběru svatebních šatů se spíše zaměřte na to, aby vrchní polovina těla byla více zdobná, obohaťte dekolt větším šperkem. Vyšší postava bude mít výběr svatebních či společenských šatů jednodušší. Máte-li horní část těla subtilní, je to jednoduché. Sluší Vám svatební šaty či společenské šaty přiléhavé v horní polovině těla, v pase lehce nabírané. Jestliže máte těžší poprsí, nezvýrazňujte pas a sukni, nasaďte o deset dvanáct centimetrů pod něj. Pro Vás se výborně hodí, současný trend, svatební šaty či společenské šaty s poníženým pasem.

svatebních a společenských šatů nevybírejte šaty příliš upnuté přes stehna.

A jak to vypadá, když takové svatební šaty či společenské šaty padnou?

Vypadáte dobře a máte v těchto šatech dobrý pocit. Vybrala jste si společenské šaty či svatební šaty, které mají sukni mírně nabranou pod pasem, sukně je ze splývavých materiálů. Ano, tak to je ono. Vybrala jste si dobře. Vesvatebních šatech, které jsou úzké byste se nemusela cítit nejlépe. Pokud ano, jste odvážnější a se svými partiemi jste evidentně za dobře.

Jaké svatební šaty či společenské šaty nesluší typu trojúhelníku?

Vyzkoušejte šaty, které mají jiný střih než typu A. Svatební šaty, ale i společenské šaty střihu A nám opticky zvětší partie, které potřebujeme schovat nebo potlačit.

Jednoznačně se při výběru šatů vyhněte krátkým délkám. Pokud zvolíte krátkou délku společenských či svatebních šatů, zdůrazníte tím zadeček.

A jaká je ideální délka svatebních nebo společenských šatů?

Délka se opět odvozuje od dobrého pocitu. Proto dbejte na to, aby jste měli dobrý pocit ať už při vybíránísvatebních či společenských šatů na půjčení nebo společenských šatů na prodej.

Délka sukně je přímo odvozena od výšky postavy. Noste obuv na podpatku, jiná pro vás není. Ve svatebním salonu vám asistentky pomůžou vybrat šaty, které vám padnou. A pokud budete potřebovat délku upravit, ochotně vám ji našpendlí a upraví přesně podle vašich představ. Teprve pak, budete se svými svatebními či společenskými šaty spokojeny.

A v jakých svatebních šatech budete neodolatelná?

No přece v těch, které odhalují ramena, a to jsou šaty korzetové. Sukně je do korzetů nabíraná, skládaná či zvonová. Svatební šaty, které mají ponížený pas.

Proč tomu tak je? Protože dáte zaznít kráse ramen a možná i dekoltu, což přitahuje pozornost. Dekolt a ramena jsou něco tak neodolatelného, že i ženy vás budou stíhat pohledem.

Svatební šaty nebo společenské šaty pro typ postavy Y

U typu postav Y si zajisté nejdříve všimneme plnosti ňader. Dále pokračuje rovným pasem, plochým zadkem, klenutějším bříškem a štíhlýma nohama.

Postava typu Y působí díky poprsí vždy mohutněji, než je ve skutečnosti pravdou. Většinou se vám dívají všichni jenom TAM

Soustřeďte se na horní polovinu těla. Na potlačení tvarů pokud chcete vyrovnávat.

V tomto případě je velice důležité prádlo. Podprsenek je hned několik typů. Dejte si ale pozor při výběru podprsenky do svatebních či společenských šatů, kterou zvolíte.

Nevhodnou podprsenkou je tzv. zmenšovací, která nám spíše prsa rozšíří než aby působila zmenšujícím dojmem. V tomto případě je lepší si nevzít podprsenku žádnou. Přesvědčte se nejdříve, zda vámi vybrané svatební šaty čispolečenské šaty jsou ušity a vykosticovány tak, aby jste podprsenku nemusela mít.

Velká ňadra opticky zkracují délku těla (živůtku) do pasu, proto není dobré zvýrazňovat pas.

Svatební šatyči společenské šaty vybírejte s otevřeným dekoltem. Nevybírejte šaty uzavřené ke krku. Nebojte se odhalit svůj dekolt. Pokud jsou svatební šaty dobře vykosticované, nemusíte mít ramínka ani rukávek, aby vám prsa udržela. Nezdůrazňujte pas.Velice vhodné jsou svatební šatyči společenské šaty s poníženým pasem, který je zvýrazněn na bocích.Sukně v těchto partiích může být nabrána nebo více zdobena, zdůrazněte pozornost na tuto partii vašeho těla. Sukně u společenských šatů zvolte úzké. Zvonové sukně zvonící od boků vybírejte splývavé, aby nekonkurovaly poprsí.

Nevybírejte si svatební šaty s volány, nebo nabíraná v partii přes prsa. Odlehčete materiál látky v této částispolečenských šatů nebo svatebních šatů.

Společenské šaty budou nejlépe vypadat, pokud zvolíte dlouhé.

Pokud se rozhodnete si vzít na společenskou událost kalhotový kostým místo společenských šatů, rozmyslete si to dobře. Právě pro typ postavy Y nejsou společenské kalhoty vhodnou variantou.

svatebních šatů bude vhodné doplnit dekolt náhrdelníkem, který podtrhne ženský dojem, jaký právě výrazná ňadra prezentují. Velká ňadra nejsou nikdy, nikdy k zahození!

I vy, které máte typ postavu typu Y se nemusíte bát, že si na svůj maturitní ples nebo na svoji vysněnou svatbu žádný model svatebních a společenských šatů nevyberete.

Svatební šaty nebo společenské šaty pro typ postavy "O"

Jak už samotný příměr k jablku napovídá, největší objem je soustředěn v pase. Od ramen k bokům se nachází veškerá váha. Linie prsou a boků se zdají být spojeny a zdánlivě vypadají, jako by měly stejný obvod. Většina „jablek“ má úzká ramena a tělo do pasu se zdá být kratší.

Dobrou zprávou nakonec je, že ženy tohoto typu mají většinou krásně tvarované nohy, jichž by měly využít.

Určitě jste již mockrát slyšeli, co můžete a hlavně co si nesmíte vzít na sebe, neztrácejte náladu. I postava prezentovaná typem O může být krásná. Je opravdu neuvěřitelné, jak nádhernou se můžete stát, jestliže chytře zkombinujete střih, materiál a barvu pro svatební šaty a společenské šaty. Není nutné se zaměřit pouze na klasický střih, můžete si dovolit mnohem víc. Buďte moderní a budete především mladá. Ale pozor, chce to odvahu!

Pro vás, kdo jste se našel v typu postavy O, je třeba, abyste se plně soustředili na ženský styl. Střih i materiál, který bude na svatební šaty a společenské šaty použit by měl být jednoznačně a na první pohled ženský. Materiál volte z velice jemných tkanin.

I u tohoto typu postavy je velice důležité spodní prádlo, které pod svatební šaty a společenské šaty zvolíte. Podprsenka by se neměla zařezávat do kůže ani na zádech ani v podpaží. Správná podprsenka by měla být pevná (né stresová), uzavřená a bez ozdob. Ta se vám určitě pod svatební a společenské šaty hodí nejvíce.

Důležitou součástí jsou také kalhotky. Při jejich výběru nepodceňujte materiál ani cenu.

Dopřejte si kalhotky, které jsou z vysoce kvalitních materiálů, krásné na pohled. Výběr takovýchto kalhotek určitě oceníte. Kvalitnější spodní prádlo vás nebude zařezávat do kůže. Vyhnete se tak nepříjemným bochánkům, které by se mohly prorýsovat na Vašich svatebních šatech nebo společenských šatech.

Velice vhodným spodním prádlem pro tento typ postavy je jednodílné body. Toto body by mělo být z elastického, ale pevného materiálu, který má za úkol postavu vtáhnout a zformovat a tím umravnit naše křivky. Podprsenka je spojená s kalhotkami strečovým materiálem, který je vykosticován.

Pokud zvolíte pod svatební šaty, ale také pod společenské šaty body, budete se cítit jistěji a o pár kilo lehčí. Jednodílné body oceníte také při každodenním nošení, chce si jenom zvyknout na svíravý pocit, který tento kousek spodního prádla sebou přináší.

Svatební šatyspolečenské šaty, ale i oblečení pro běžný den, by mělo být tvarované, znamená to , že by měly mít naznačené projmutí přes boky. Nevybírejte si svatební šaty rovného střihu, ty nejsou pro Vás. Rozhodně bysvatební šaty neměly být úzké, tubové a na špagetová ramínka. Šaty by neměly působit dojmem, že nám jsou malé.

Svatební a společenské šaty mohou mít i malý rukávek, dekolt však nechte odhalen, nejlepší bude výstřih ve tvaru V. Večerní společenské šaty a svatební šaty bez rukávů lze doplnit atraktivním šálem, který pomůže zahalit ramena.

Většina žen má krátký živůtek do pasu, a proto velmi dobře padnou šaty princesového, empírového střihu, který je dělený pod ňadry. Pas je lehce prodloužený a šaty pokračují v jemných záhybech pod koleno, či do optimální délky.

Sukně volte s několika většími sklady pod kritickým bodem boků. Jestliže se mluví o skladech, musí být taková sukně z měkkého splývavého materiálu.

U společenských šatů můžete zvolit délku pod kolenem nebo je vhodná „lady“ délka sahající doprostřed lýtek. Střih může mít i „tulipánový“, kdy se rovná sukně začíná od kolen vějířovitě rozbíhat a při chůzi víří sklady právě ve výši lýtek, což vždycky působí příjemně.

Materiál, který zvolíte u svých svatebních šatů nebo společenských šatů je velice důležitý. Vybírejte kvalitní materiály, nespokojte se pouze s bavlnou. U společenských šatů se vyhněte velkým geometrickým tvarům, velkým květům a dominantním motivům.

Společenské šaty by neměly být v temných nudných barvách. Nebojte se kombinovat.

obře padnoucí svatební šaty strong>či společenské šaty vás nejen promění, ale vaše sebevědomí výrazně stoupne!

Svatební šaty nebo společenské šaty pro typ postavy "I"

Postava typu I se vyznačuje dlouhýma rukama i nohama. Ramena jsou užší, štíhlejší než boky. Tyto postavy mají většinou rovný pas. Zdánlivě vypadá tato postava bez problémů, ale co je dnes bez problémů???

Jedním z problémů jsou délky. Ať už vybíráte svatební šatyspolečenské šaty nebo kalhotový kostým, je potřeba se soustředit na délku šatů nebo nohavic. Dalším problémem jsou šaty s tzv. „lady“ délkou. K vašemu typu se nehodí ani denimové propínací šaty zapínané pod límečkem.

Co vám sluší?

Typ vaší postavy si může vybírat… Vám by snad slušel i pytel?.

A co vám dodá šmrnc? Pásky, zvýrazněte pas. Pokud zvolíte svatební šaty nebo společenské šaty zaměřte se na projmutí v pase, pásek nebo jinou ozdobu, které váš rovný pas zvýrazní, ale především vás jakoby přetnou, vyzdvihnou prsa a zakulatí zadek.

Většina žen tohoto typu má sportovní postavu. I ve vyšším věku působí velice mladistvě. Většinou jim chybí doma šminky, bižuterie, šperky a o lodičkách už ani nemluvíme…

Výhodou postavy I je, že při výběru společenských šatů si může dopřát barevnosti. Pokud si zvolí společenské šaty s barevnými vzory bude vypadat vždy báječně.

V jednoduchosti a přímočarosti dnešní módy představují svatební šaty a společenské šaty pro váš typ, milé dámy, dosud neobjevené bohatství. Krása svatebních a společenských šatů spočívá především v neobyčejnosti a neotřelosti použitých materiálů, které se nikdy nemohou ve sportovní módě objevit.

Většina žen tohoto typu se lépe cítí ve sportovním oblečení, ale pokud na sebe vezmou ty správné svatební či společenské šaty určitě všechny muže oslní.

Přidejte více ženských prvků. Nebojte se kombinovat.

Vybírejte svatební šaty a společenské šaty z kvalitních materiálů , hedvábných taftů,krepů, šifonů,… Střihsvatebních a společenských šatů může být různě členěný, vždy zdůrazňující přednosti vaší postavy, například pas.

Společenské šaty pro typ postavy I mohou být krátké, s délkou pod koleno, nebo i hodně dlouhé. Vrchní dílsvatebních šatů a společenských šatů může být přiléhavý, může mít malý rukávek i dlouhý rukáv. Sukně mohou mít téměř všecky střihy od typu „A“ až po zvonové, které nejsou pro každý typ postavy. Délku můžete zvolit pod koleno, do „lady“ délky, do půli lýtek až po úplně dlouhé večerní.

Výborně vám padnou společenské šaty úzké tzv. tužkové. Svatební šaty si můžete dopřát i s nádechem romantiky. Není nutné se zaměřit na jeden typ šatů.

Společenské šaty večerní mohou mít sukni taftovou nebo saténovou se sklady či nabíráním pod pasem.

Váš typ se více než ve společenských šatech bude cítit v kalhotovém kostýmu. Jenom dejte pozor na délku nohavic. Kalhotový kostým ano, ale zkuste ho doplnit nějakým ženským prvkem. Vyberte si ke kalhotovému kostýmku vhodný šperk – bižuterii, která podtrhne a zdůrazní ženskost.

Jestliže vyberete svatební šaty a společenské šaty s dlouhým rukávem a zjistíte, že mají krátký rukáv, noste náramky. Náramky vyplní prostor mezi kloubem a krajem rukávu, a co je nejdůležitější, přitáhnou pozornost.

Je to tak jednoduché…. Teď stačí zavítat do našeho svatebního salonu a my se už o vás postaráme.